Ar Titri.lv iespējams izveidot Youtube subtitrus latviešu valodā
Piekļūstamība.lv aicina izmantot Titri.lv, lai izveidotu automātiskos subtitrus Youtube sižetiem. Subtitrus nodrošinās mākslīgā intelekta tehnoloģijas. Tos pārlasīs speciālisti un nodrošinās augstu precizitāti. Slēgtie subtitri tiks piegādāti kā atsevišķs fails.
Subtitri ir viens no vaļiem, uz kuriem balstās piekļūstamības nodrošināšana audiovizuālajam saturam virtuālajā tīmeklī. Tā ir svarīga lieta ne tikai nedzirdīgiem cilvēkiem, bet arī labi noder tajos mirkļos, kad gribam sekot līdzi video saturam, taču nevaram vai nevēlamies klausīties to skaļi.
Pieejamība, universālais dizains un dzirdes traucējumi. Vizuālā informācija, akustika, indukcijas cilpas, subtitri.
Atbalsta pasākumi bērniem ar dzirdes traucējumiem skolā
Bērniem, kuriem ir dzirdes traucējumi, skolā ir paredzēti dažādi atbalsta pasākumi. Viņi drīkst izmantot dažādus palīglīdzekļus. Paredzēts ilgāks laiks pārbaudes darbu izpildei.
Tā kā mūsu biedrībā ir galvenokārt tās ģimenes, kurās bērni spēj komunicēt verbāli, tad vispirms iekopējām šai grupai domātos atbalsta pasākumus. Taču informējam arī par atbalstu tai grupai, kura verbāli sazināties kaut kādu iemeslu nespēj.
Kārtība, kādā Latvijas Neredzīgo biedrība un Latvijas Nedzirdīgo savienība sniedz sociālās rehabilitācijas pakalpojumus un nodrošina tehniskos palīglīdzekļus – tiflotehniku un surdotehniku
Rīgā 2021. gada 20. aprīlī (prot. Nr. 34 9. §)
sociālās palīdzības likuma 3. panta otro daļu,
13. panta 2.4 daļu, 25. panta otro un trešo daļu un
Invaliditātes likuma 12. panta pirmās daļas 6. punktu un
piekto daļu un 13. panta piekto daļu
(MK 05.07.2022. noteikumu Nr. 401 redakcijā)
Kā sarunāties ar cilvēku, kuram ir dzirdes traucējumi?
Par atbalstu bērniem ar dzirdes traucējumiem Latvijas pašvaldībās
Lietotne 112 Latvijai - saziņai ar ārkārtas dienestiem
Lietotne "1 1 2 Latvija" ir bezmaksas mūsdienīga mobilā aplikācija (turpmāk tekstā - Lietotne), kas uzlabo iespēju iedzīvotājiem, it īpaši cilvēkiem ar dzirdes un runas problēmām, sazināties ar vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 1 1 2, kā arī saņemt un uzzināt informāciju, kas ir būtiska, lai sagatavotos iespējamam apdraudējumam un mazinātu negadījuma sekas.