ASV prezidenti un Anglijas karaļi
Bijušais kinoaktieris, Kalifornijas gubernators un četrdesmitais ASV prezidents Ronalds Vilsons Reigans (1911–2004) dzirdi esot sācis zaudēt jau pērnā gadsimta trīsdesmitajos gados. Iespējams, tas varēja būt saistīts ar filmēšanos Amerikā tik populārajos vesternos, kuros šaušana un sprādzienu troksnis ir neizbēgama filmas sastāvdaļa. Ir zināms, ka 1930. gadā 38. kalibra lode tika izšauta netālu no viņa labās auss.
Reigans bija pirmais ASV prezidents, kurš 1983. gadā publiski atklāja, ka lieto dzirdes aparātu. Pēc tam, kad to uzzināja plašāka sabiedrība, arī daudzi citi cilvēki pārstāja kautrēties par savām dzirdes problēmām un sāka lietot dzirdes aparātus. Valstī to pārdošana strauji palielinājas.
Prezidenta dzirdes zudums tika vērtēts kā vidējs. Sākumā Reigans lietoja dzirdes aparātu tikai labajā ausī, bet vēlāk arī kreisajā. Dzirdes aparāti viņam tika izgatavoti pēc īpaša pasūtījuma, tomēr sliktās dzirdes dēļ prezidentam vairākkārt radās kuriozas situācijas.
Kad prezidents Reigans sāka lietot dzirdes aparātu, ražotājfirmas pārstāvis uzsvēra, ka dzirdes traucējumi ir visizplatītākā problēma valstī, kas skar desmitdaļu iedzīvotāju, bet grupā virs 60 gadiem dzirdes problēmas ir pat trešdaļai iedzīvotāju.
Ir zināms, ka pasliktināta dzirde ir bijusi arī citiem ASV prezidentiem. Bils Klintons dzirdes aparātu sāka lietot 1997. gadā, savas otrās prezidentūras laikā, kad viņš bija 51 gadu vecs. Iespējams, ka viņam dzirdes traucējumi bija radušies skaļas mūzikas klausīšanās dēļ. Klintons pats ir spēlējis saksofonu.
Vairāki bijušie prezidenti – Ričards Niksons, Džeralds Fords, Džimijs Kārters un abi Džordži Buši – sāka lietot dzirdes aparātus pēc prezidentūras beigām. Bušs jaunākais piedalījies vairākās dzirdes aparātu popularizēšanas kampaņās Āfrikas valstīs.
Dzirdes aparātus lieto arī karaliene Elizabete.
Arī karalienes dzīvesbiedrs, nu jau mirušais princis Filips, tika redzēts ar dzirdes aparātu.